Megjelent a Szaku #25!
Visszatérés a Jaszukuni szentélyhez
Ezúttal a Jaszukuni szentély elé kalandozott, a második világháború befejezésének hatvanadik évfordulóján. A daloskönyvek bekészítve, az e
gyenruhák kivasalva – a Kapitány képes beszámolót tart Japán militarista múltjának leghíresebb jelképérõl.
Mindenféle korú és múltú ember megtalálható köztük. Fittyet hányva a könyörtelenül tûzõ nyári napra, csak jönnek – ezerszám –
augusztus 15-én, a háború befejezésének évfordulóján.
Az árnyas helyeken háborús történeteket cserélõ egykori katonák – teljes harci felszerelésben – magukra vonják az újságírók és turisták fényképezõinek figyelmét. A környezõ utcákon jobboldali csoportok cirkálnak színes, hangosbeszélõvel felszerelt teherautóikon. Az egyenruhás, karszalagjukon katonai szimbólumokat és nacionalista jelszavakat viselõ férfiak szigorú tekintettel pózolnak nekik két, zászlókkal és hangosbeszélõkkel megtámogatott menetelés között. A környéket ellepték azok az öltönyös-kosztümös családok, melyek be szeretnének lépni a sintó kapukon, így leróva tiszteletüket az elesett rokonok iránt. És itt van még a rendõrség is, fenntartani a rendet.
Doki Doki School Hours
(Sensei no Ojikan)
Suzuki Mika 148 cm magas, egész megjelenése olyan, mint egy 12 éves gyereké. Csakhogy Suzuki Mika 27 éves, középiskolai tanárnõ és osztályfõnök! Kissé lökött osztályának így aztán nehezére esik komolyan venni a tanárnõt, aki viselkedésében is legalább annyira gyerekes, mint kinézetében. Körülbelül eny-nyi is a történet ebben a humoros, fárasztó, és aranyos anime sorozatban, melynek élvezhetõségét mindenképpen a sokféle vicces karakter és a helyzetkomikum adja.
A karakterek egytõl-egyig ütõdöttek és szeretnivalóak.
Hasznos tárgyak dicsérete
- Lemezjátszó játékautó
- Bambuszbillentyûzet
- SkyScout, a csillagász-zsebrobot
- Csendes hegedû
- PDA-val kommunikáló karóra
- Instant terijaki burger
Szamurájok II.
A közemberek számára csak a 16. század után adatott meg a lehetõség, hogy a buke soraiba emelkedjenek örökbefogadás vagy házasság révén. Ha pedig valaki bejutott, onnantól kezdve a kötelesség szigorúan öröklõdött. Minden buke családba született gyermek kötelezõen busi lett, egyetlen menekülési lehetõségük az volt, ha szerzetesnek álltak. Még a lányoknak is meg kellett tanulniuk megvédeni magukat, fegyverük a hajlított élû alabárd, a naginata volt. Emellett a tõrrel is kiválóan bántak, és mindig maguknál tartottak egyet, hogy szükség esetén nyaki fõ ütõerük elvágásával öngyilkosok lehessenek.
A fiúk hat-hét éves koruktól kezdve tanultak lovagolni, íjászni, vívni. Ez egy ünnepélyes szertartással, a páncél elsõ felöltésével (joroi-ki-zome) indult. A következõ ekkora fontossággal bíró szertartáson úgy tizenöt vagy tizenhat évesen kellett átesniük: egy teljes éjszakát át kellett virrasztaniuk egy buddhista szentélyben (ennek a közemberek közt is volt megfelelõje), a busi fiúk ezután számítottak teljes jogú felnõttnek, s általában ezután feketítették be elõször fogaikat.