Megjelent a Szaku #25!
Beszámoló a válogatott edzőtáborról
Egy karatetábor már alapjáraton sem rossz életvitel, de ha ráadásul kyokushin és válogatott, akkor már egyenesen pazar. Egy-egy ilyen seregszemlén a karatésnak amellett, hogy szinte csak az edzés és a táplálkozás szakítja meg egész napos kellemes alvását, olyan mennyiségû szakmai információt kap, amennyit otthon talán csak egy hónap alatt, vagy rosszabb esetben soha.
Ez a tábor (január 26-29.) is hasonló volt a már jól megszokottakhoz. Az unikumot most a közelgõ Európa-bajnokság szolgáltatta, amely még az elõzõeknél is hangsúlyosabb szerepet kap, hiszen minket ért a megtiszteltetés, hogy megrendezhessük a kontinensbajnokságot fõvárosunkban. Rendezõ jogán nagyobb létszámú csapattal vághatunk neki az eseményeknek mint korábban, és ez láthatóan mindenkit még nagyobb erõbedobásra ösztönöz.
Sicsifukudzsin
A hét szerencseisten
Benten (Benzaiten)
– Én vagyok az egyetlen hölgy a társaságban. Indiából jöttem, jól játszom a japán biva hangszeren. A zene, bölcsesség és ékesszólás istene vagyok.
Ebiszu
– A halászok istene vagyok. Idefelé jövet fogtam azt a halat, amellyel ábrázolni szoktak. Az õszinteség szimbóluma vagyok.
Képes szótár – n
Nyelvlecke
Areru szeidzsin-siki (a viharos szertartás)
Az elmúlt években az ország különbözõ részein elõfordult, hogy a fiatalok rosszul viselkedtek a felnõtté válás szertartása közben. A fiatalok szidják a kormányzót vagy a polgármestert, akik gratulálni jöttek nekik. Egy önkormányzat kénytelen volt kihívni a rendõrséget, egy másik város pedig azt a nyilatkozatot tette, hogy nem rendezik meg a szertartást a következõ évben. Az önkormányzatok minden évben azon gondolkodnak, vajon hogyan oldják meg a problémát, hogy a nagykorúak ne unatkozzanak és ne csúfolják a meghívottakat. Olyan szertartás is volt, ahol harcmûvészek figyeltek a fiatalokra, és olyan is volt, ahova gyerekeket hívtak meg, hogy a nagykorúak jó példát mutassanak nekik. Volt, ahol azt kérték, hogy az ünnepeltek a szüleikkel együtt jöjjenek el a szertartásra, de akkor vajon elmondhatjuk-e, hogy felnõtté váltak? Az idei szertartáson a tavalyihoz képest csökkent a szertartás közbeni magánbeszélgetés és mobiltelefonálás, tehát általában csendesebbek voltak. Az önkormányzatok örülhettek, hogy sikerült megoldani a problémát, de valójában talán azért volt csendes a szertartás, mert most a mobiltelefonnak az email funkciója lett népszerû.