Megjelent a Szaku #25!
Maki-zusi fajták
Úgy látszik, a Szaku 25-ben lépten-nyomon a maki szóba botlunk: két cikk a polcra kitehetõ, múzeumban kiállított fajtáról, ez a harmadik pedig a szájba való változatról szól.
Házi készítésû hasioki
Maga az ötlet az internetrõl jött, ha rákeres az ember a hasiokira, hihetetlen formájú és színû dolgokat lehet találni, bálnáktól kezdve Snoopy-ig mindenfélét. A Terebess-ben is árulnak macska alakúakat, gondoltam, miért ne készíthetnék én magam is, amúgy is szeretek barkácsolni. 🙂
A Yamato társulat hangszerei
A hangszerek
Nagado-daiko (mija-daiko)
„Hosszú testû dob”
A testnek kör alakú, hordó formája van. A marhabõr borítás a dob testéhez szeggel van odaerõsítve. Ez a taiko dobok prototípusa, leggyakrabban köthetõ a taiko doboláshoz.
A varázslatos Maki-e
„Japán lakk és aranyporral felszórt kép” – definiálja röviden a kiállítási tárgyainak technikáját kiadványában a Hopp Ferenc Múzeum. A Kelet-Ázsiai Mûvészeti Múzeumban 2005 májusa óta látogatható a kétszázötven különleges, egyedi használati és dísztárgyakat felvonultató, azok készítését, életútját bemutató kiállítás. Az alábbiakban a tárlat megtekintésére buzdítanám olvasóinkat.