Szolnoki Ádám győzött Pécsett

Az ex-kyokushin karatéka, az MTKKSZ sokszoros magyar bajnoka, Szolnoki Ádám nyerte a WAKO Kick-boksz szervezet országos bajnokságának első fordulóját, Thai-boksz szabályrendszerben.

Ádám mintegy három esztendeje kesztyűzik már és jelenleg a Re-Gym-ben tréningezik, Reháh György irányításával. A március 18-án megrendezett pécsi viadalon a 75kg-os súlycsoportban három győztes mérkőzés után vehette át a győztesnek járó díjat. Mindhárom mérkőzést pontozással nyerte, bár a döntőben egyszer sikerült megrendítenie debreceni ellenfelét, egy bal egyenes-jodan mawashi kombinációval.

Image

A dobogó legfelső fokán Szolnoki Ádám, még 2002-ben

Érdekesség még, hogy Czeizing Ottó junior kyokushin Európa-bajnok tanítványa, Foltin Ottó is ringbe lépett a versenyen és első éves felnőttként, Full-contact szabályrendszerben – a combrúgás tiltott – második helyzést ért el (86kg).