Kamakura

Múlt vasárnap Kamakurába mentünk. Kamakura egy Tokiótól körülbelül egy órányi távolságra lévő város, ami a 12-13. században Japán fővárosa volt. Emiatt itt található az ország néhány leglenyűgözőbb sintó szentélye és buddhista temploma. Reggel érkeztünk a Kita (észak) Kamakura állomásra egy már akkor (nagyrészt japán) turistákkal teli vonattal. Az Engaku-dzsi templomot néztük meg először. Kamakura öt nagy zen temploma közül ez a leghatalmasabb – tudtuk meg, miközben a 17 altemplom között sétáltunk.

Bővebben

7.

Vasárnap Kóbéba mentem Kóbe G-vel ebédelni. Ugyanazt a bérletet használtam, az első állomáson a kapu felismerte, hogy ez a második nap.Kóbe még mindig a kedvenc helyem (bár Udzsi is nagyon tetszett): van tenger, hegy, erdő, élhető, nyüzsgő, multikulturális város, európai gyökerek és sok érdekes hely.

Bővebben

3.

Elnézést, amiért eltűntem, igyekszem kihasználni minden percet, amit itt tölthetek, így estére általában semmi erőm nem marad. Most Tokióból írok, mindjárt megyek a kecskés kávézóba.:) 

Bővebben