A Magyar Karate Szakszövetség 2005. évi Knock-down Magyar Bajnoksága

2005 október 15. Elmü Sportcsarnok – Budapest

A Stabilitás Karate Kai megrendezésében került sor október 15-én az Elektromos Művek impozáns sportcsarnokában az immár az 5. knock-down magyar bajnokságra.

A verseny főbírói tisztét sensei Kádas János, a versenybíróság elnöki teendőit sensei Karmazin György látta el.

A verseny fővédnöki tisztét Dr. Garamvölgyi László, az ORFK kommunikációs Igazgatója és Kelemen István, a Testőr Kft igazgatója látták el.

Ha az indulók létszáma nem is, de a verseny és a küzdelmek színvonala kiváló volt.

Remek pillanatokat láthattunk az Eb érmes Rózsa Gábortól (Kemecse), és Magna Gergőtől (Banzai KK), akik biztosan nyerték súlycsoportjukat a 70 illetve 80 kg-ban.

A nap meccse a férfi nehézsúlyú döntőben Demeter Zsolt (Sopron) és Szutor András (Stabilitás) között gigászi csatát hozott.

A női mezőnyben 65 kg-ban szintén látványos csatát hozott Mezősi Marina és Ábrahám Edit küzdelme, amelyet a könnyebb testsúlyú Mezősi Marina nyert meg.

A nehézsúly bemutató mérkőzését a szegedi Zatykó Zita magabiztosan nyerte.

A verseny támogatóinak köszönhetően számtalan különdíj került kiosztásra: DVD, MP3 lejátszó, DVD filmek, ingyenes Gatorade energiaital, valamint 200.000 Ft-os Démi Beton vásárlási kedvezmény stb.