Maxim Dedik az év kyokushin versenyzője Oroszországban

A hétvégén adták át az egyik legnépszerűbb orosz nyelvű, szervezetektől független kyokushin honlap díjait. Az olvasók szavazatai alapján a 2005-ös esztendő legjobb orosz karatekájának Maxim Dediket választották. A képzeletbeli dobogó második fokára Lechi Kurbanov állhatott, míg harmadik helyen Alexander Pichkunov végzett.

A moszkvai születésű Maxim Dedik (28, 182 cm, 87 kg) első sikerét 1995-ben aratta, amikor még könnyűsúlyúként megnyerte az FKR (Moszkvai Kyokushinkai Szövetség) orosz bajnokságát. Dedik eredendően a shihan Steve Arniel vezette IFK kyokushin szervezet versenyzője volt. Szinte az összes nagyobb szervezetben versenyzett, az egyik legkomolyabb sikerét mégis az IFK-nál érte el, mikor is 2002-ben Spanyolországban középsúlyú világbajnoki címet szerzett.

– orosz bajnokság 2004(IKO1), 3. hely

2003-ban csatlakozott az IKO1 világszervezethez és ekkor már kesztyűs küzdelmekben is kipróbálta magát (Ichigeki K-1 szabályok, két mérkőzés, két győzelem). Az idei esztendőben aztán második lett a harmadik súlycsoportos világbajnokságon, méghozzá -90 kg-ban. A döntőt a japán sztárküzdő Kentaro Tanakával vívta, akitől egyszer már elszenvedett egy vereséget, méghozzá a 2004-es japán bajnokság elődöntőjében. Sajnos most sem sikerült a bravúr, így Dedik 3 percben, 5-0 arányú bírói döntéssel ismét a japán mögé szorult.